UPS Rekompensuje Offsety Węglowe Paczek W Czerwcu Z Okazji Międzynarodowego Dnia Środowiska

PL 06/01/20

Atlanta

ATLANTA, 1 czerwca, 2020 – Firma UPS (NYSE:UPS) ogłosiła, że z okazji Światowego Dnia Środowiska, zrekompensuje offsety węglowe wszystkich przesyłek wysłanych w czerwcu w ramach programu neutralności węglowej UPS carbon neutral. Usługa UPS carbon neutral równoważy szacowany ślad węglowy każdej paczki poprzez zakup offestów węglowych.

„Zdecydowanie nie ma lepszego sposobu, by uczcić Światowy Dzień Środowiska, niż poprzez wspieranie działań na rzecz naszej planety” powiedziała Suzanne Lindsay-Walker, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju (CSO) i wiceprezes ds. środowiska w UPS. „Firma UPS ma nadzieję, że poprzez zwiększenie świadomości o korzyściach usługi UPS Carbon Neutral, więcej klientów z niej skorzysta, pomagając w ten sposób sfinansować duże programy redukcji emisji dwutlenku węgla I zmniejszyć ślad węglowy przesyłek”.

Chcąc wziąć udział w programie, nadawcy uiszczają drobną opłatę, aby zrekompensować emisję CO2 przesyłek. UPS następnie dopasuje offsety węglowe przez cały miesiąc. Dzięki temu wpływ wysyłającego będzie podwójny i pozwoli w jeszcze większym stopniu ograniczyć ślad węglowy w czerwcu. Ryczałtowa cena za paczkę w ramach tej opcjonalnej usługi wynosi 0,45 zł, usługa międzynarodowa to koszt 0,80 zł, wysyłka poza kraje europejskie kosztuje 2,25 zł, a paleta Worldwide – 65 zł.

Firma UPS wprowadziła usługę UPS Carbon Neutral w 2010 r. Rocznie  firma rekompensuje ponad 60 milionów paczek, co odpowiada zrównoważeniu ponad 100 tys. ton dwutlenku węgla. W jej ramach UPS wspiera światowe projekty obejmujące zalesianie, niszczenie gazów wysypiskowych i oczyszczanie ścieków. Stosowany przez firmę UPS proces związany z przesyłkami z usługą Carbon Neutral jest corocznie sprawdzany, badany i weryfikowany przez firmę Société Générale de Surveillance (SGS). Ponadto, jest on zgodny z protokołem    CarbonNeutral  opracowanym przez firmę Natural Capital Partners. 

Usługa UPS carbon neutral to tylko jeden ze sposobów w jaki firma zmniejsza wpływ przesyłek na środowisko Klienci mogą również wybrać bardziej zrównoważone opcje dostaw oraz rozwiązania zaprojektowane z myślą o bardziej efektywnych zwrotach. Jedną z nich jest kierowanie paczek do lokalizacji alternatywnych punktów odbioru i nadania przesyłek UPS Access Point®.

Możliwość doręczenia przesyłek dla wielu konsumentów jednocześnie ogranicza próby dostawy dla jednego adresu. Klienci mogą również uczestniczyć w programie UPS Eco Responsible Packaging  bądź też UPS może przeprowadzić analizę śladu węglowego ich wysyłek. W zakresie zwrotów UPS współpracuje z firmą Optoro, korzystając z jej platformy optymalizacji zwrotów, która pomaga nadawcom w Stanach Zjednoczonych zmaksymalizować wartość zwrotów i zmniejszyć ilość towarów trafiających na śmietniki.

Co więcej, klienci są beneficjentami działań UPS skoncentrowanych na redukcji emisji dwutlenku węgla. W ciągu ostatniej dekady firma zainwestowała ponad 1 miliard dolarów w pojazdy napędzane paliwem alternatywnym i zaawansowaną technologię, a także w infrastrukturę pomocniczą. Firma jest obecnie największym użytkownikiem odnawialnego gazu ziemnego w branży transportowej i dysponuje specjalistyczną, alternatywnie zasilaną i zaawansowaną technologicznie flotą ponad 10300 pojazdów. Ostatnio UPS ogłosił plany zakupu ponad 6000 ciężarówek na gaz ziemny do 2022 roku, a w styczniu bieżącego roku – inwestycję w brytyjską firmę technologiczną Arrival, w ramach której zobowiązał się do zakupu 10 000 pojazdów elektrycznych. Firma UPS jest ważną częścią łańcuchów dostaw swoich klientów i stale oferuje zrównoważone rozwiązania, które mają wpływ na ich łańcuchy wartości.    

UPS automatycznie zrekompensuje wszystkie offsety w czerwcu. Aby rozpocząć bardziej zrównoważoną wysyłkę już dziś, wejdź tu. Więcej informacji na temat bieżących inicjatyw firmy UPS w zakresie zrównoważonego rozwoju można znaleźć na stroniewww.ups.com/sustainability, gdzie udostępniony zostanie 30 czerwca 2020 roku 18. doroczny raport firmy UPS dotyczącym zrównoważonego rozwoju.

O UPS

UPS (NYSE: UPS) jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i frachtu, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. UPS, z siedzibą w Atlancie, świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Spółka UPS jest laureatem nagrody America’s Best Customer Service w kategorii usługi spedycyjne i dostawcze, przyznawaną przez tygodnik Newsweek. Spółka otrzymała również tytuł Most Valuable Brand in Transportation od magazynu Fortune i zajęła czołowe miejsce w rankingu spółek odpowiedzialnych społecznie JUST 100. Wysoko uplasowała się w indeksie zrównoważonego rozwoju Dow Jones Sustainability World Index i rankingu Harris Poll Reputation Quotient. Otrzymała również wiele innych prestiżowych wyróżnień i nagród. Więcej informacji o firmie znaleźć można na stronie ups.com® bądź na pressroom.ups.com natomiast blog korporacyjny znajduje się pod adresem longitudes.ups.com. E-biuletyn firmy, poświęcony tematyce zrównoważonego rozwoju, UPS® Horizons, można znaleźć na stronie ups.com/sustainabilitynewsletter. Najnowsze informacje o UPS dostępne są na Twitterze pod hasłem @UPS News. Żeby wysyłać z UPS, odwiedź stronę ups.com/ship.

Inquiries

For more information about this press release, contact:

UPS Public Relations

+14048287123

pr@ups.com